کد خبر: ۱۴۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - ۲۱ دی ۱۳۹۵
آبادان
آیت الله حیدری از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری امروز در آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در آبادان گفت: آن مرحوم انسانی خدوم و مجاهد و از پیشگامان نهضت عظیم امام و انقلاب به شمار می‌رفت.

 آیت الله حیدری در سخنانی به سه بعد علمی، انقلابی و مدیریتیِ شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی پرداخت و گفت: وی یکی از شاگردان و همراهان امام خمینی (ره) بود که در دوران طاغوت برای مبارزه با رژیم سفاک ستمشاهی از عمق جان تلاش کرد و در مسیر اعتلای انقلاب گام برداشت و در این زمینه می توان به نقش موثر او در اعتصاب پالایشگاه نفت آبادان و بستن شیرهای نفت با همراهی طلاب و علمای آبادانی اشاره کرد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ، با توصیف ابعاد علمی آیت الله هاشمی رفسنجانی از قلم شیوا و تاثیرگذار وی در زمینه هایی نظیر چاپ کتاب و نشریات مهم مذهبی و انقلابی گفت و افزود: هاشمی رفسنجانی هیچگاه از فضای علمی حوزه و دانشگاه جدا نبود و بواسطه چاپ این گونه مطالب ، متحمل شکنجه های روحی و جسمی زیادی شد.

وی به لحاظ بعد مدیریتی نیز هاشمی رفسنجانی را یکی از مغزهای متفکر پیش و پس از انقلاب اسلامی نامید که همواره مورد عنایت امام راحل و مقام معظم رهبری بود و عملکرد قابل قبولی در مسئولیتهایی نظیر ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و نخستین مجلس شورای اسلامی ارائه داد.

او در پایان رحمت واسعه الهی را برای این مجاهد خستگی ناپذیر آرزو کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
کاهش تعداد اعضای در پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر بر کیفیت کار شوراها چه تاثیری خواهد داشت؟
1.موجب کارآمدی بیشتر می شود
2.موجب ناکارآمدی خواهد شد
3.تفاوتی ندارد
آخرین اخبار